Istrie je jedním z nejoblíbenějších letovisek u Středozemního moře. Pula, starověké město s mnoha historickými památkami a parky, je největší město a přístav na Istrii. Nejznámější a nejcenější památkou je antický amfiteátr - Aréna, majestátní koloseum z 2. Století, šestí největší ve světě. Pula nabízí optimální podmínky pro pěvecké sbory, které se lehce nechají ovlivnit i balkánským temperamentem. V nejkrásnějším ročním období je možnost mimo prohlídek pamětihodností a projížďky lodí i dalších aktivit. Při prodloužení pobytu je možná návštěva Triestu nebo Benátek.
Středověké rybářské městečko Rovinj se svým jachtařským přístavem je jedno z nejromantičnějších měts na Istrii. Maličká historická náměstí, úzké uličky se starými budovami znichž mnohé stojí na skalách a vystupují do moře, mnoho ovocných trhů a obchůdků, jako i posezení v kavárnách a restauracích s mediterární atmosférou – to vše nabízí tento malebný kus země – Rovinj.
Přátelské koncerty se konají  v koncertních sálech  nebo kostelech, kdy 2-3 sbory se setkají s hostitelským chorvatským sborem. Hudebním vyvrcholením festivalu je společný koncert všech zúčastněných sborů v centru Puly ve velkolepém sále z císařského období, kde budete mít možnost načerpat dojmy z chorvatské kulturní historie.
Společenský závěr festivalu tvoří závěrečná večeře všech zúčastněných sborů. Tato závěrečná večeře je nejlepším místem pro komunikaci se zpěváky z ostatních zemí a k navázání nových přátelství.
.

 

Cantate Croatia | Chorvatsko

24.05.-27.05.2019

Pro pěvecké sbory všech žánrů | Organizováno od roku 2009
europe croatia

Komentáře od zúčastněných sborů

top
Germany
Grossbritannien
tschechien
italien
© 2017 all rights at buchmann touristic & consulting
Kontakt:
music&friends | Marie Buchmann
Sandstr. 1 b | D-53757 Sankt Augustin
YouTube
Facebook

fon +49 (0)2241 204691 |  fax +49 (0) 2241 21894

email
Preposli odkaz pratelum

.

Telefon +49 (0)2241 204691