Termíny:

02.11.-05.11.2017
01.11.-04.11.2018

07.11.-10.11.2019

 

Pro pěvecké sbory všech žánrů

 

Organizováno od roku 2013

 • Komentare:
  Náš pěvecký sbor Boni discipuli se v tomto roce poprvé zúčastnil mezinárodního festivalu Cantate Dresden. Byla to pro nás velká čest a ojedinělý zážitek. Sváteční atmosféra, pozorné publikum a perfektní organizace na nás velmi zapůsobily. Drážďany se nám prezentovaly z té nejhezší stránky a to díky i naší průvodkyni. Touto cestou se chceme srdečně poděkovat za perfektní spolupráci. (Boni discipuli Brno, Česká republika)
   
  Dovolte mi, abych Vám poděkoval za výbornou organizaci…. a pevně věřím, že všichni mají tak krásné vzpomínky jako my. Ještě jednou mnohokrát děkujeme! (Dětský pěvecký sbor Skřivánek, CZ)
   
  Cantate Dresden byla velký úspěch. ...výborná organizace a výstup v kostele Panny Marie – to byla husí kůže ... oba koncerty v kostele Třech Králů a sv. Anny byly prvotřídní .... my se těšíme na další takovou akci !! (Beelitzer Frauenchor, Německo)
   
  Vše bylo jako vždy výborně organizováno...  Všem se nám festival líbil a i počasí se vydařilo. Děkujeme a nashledanou na dalším festivalu.
  (MGV Raetia, Itálie)
   
  Drážďany byly pro ženský sbor pro musica, St. Ingbert ojedinělým zážitkem ....   souhlasilo prostě všechno...  Ovšem největší highlight byl výstup v kostele Panny Marie! Mnohokrát, mnohokrát děkujeme jménem všech spolucestujících! (Frauenchor pro musica St. Ingbert, Německo)
   
  Sbor  Prochazka Chor z Mnichova srdečně děkuje music&friends … nezapomenutelným zážitkem byla možnost výstupu v kostele Panny Marie. Společný zpěv na závěrečné večeři nám potvrdil, že hudba nezná žádné hranice. Děkujeme! (Prochazka Chor München, Německo)
 • mapa Evropy
  europe dresden
 • Popis

  V průběhu minulého století se tato saská metropole rozvinula v jedno z nejatraktivnějších měst Německa. Staré město se zachovanými budovami, známý zrekonstruovaný kostel Frauenkirche (kostel Matky Boží), pěší zóny na obou březích a rozmanitá gastronomie přitahují denně tisíce turistů a návštěvníků z celého světa. Od 13. století se z tohoto města stalo volební a později královská residence Saské republiky. Dnes je toto město nejenom hlavním městem Saska, ale také kulturním a vzdělávacím centrem regionu. Po katastrofálním zničení města během 2. světové války si město prošlo dlouholetou rekonstrukcí, kdy byl také plně zrekonstruován kostel “Frauenkirche” (kostel Matky Boží), který byl znovuotevřen v roce 2005.

  Očekávají Vás přátelské koncerty v Drážďanech nebo okolí, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche)  a slavnostní společný koncert všech sborů. Přátelské koncerty se konají v pátek odpoledne nebo večer v různých kostelích v Drážďanech nebo okolí. Společný koncert všech zúčastněných sborů se koná v sobotu, kde se každý sbor představí jednou písní. Závěrem zpívají všechny sbory společnou píseň Cantate Dresden, která byla komponována pro tento festival panem Prof. Matthiasem Geisslerem. Na závěr se koná společná oslava s večeří a hudbou.

 • Pozdrav Unie sboru vychodniho Saska
  Milé/-í zpevačky a zpeváci,
  Milé/-í sbormistryně a sbormistři,
  Milí hosté,

  Dovolte mi, abych Vás jménem Východosaské Unie sborů velmi srdečně přivítal na Cantate Dresden i v roce 2017.  Toto mezinárodní setkání pěveckých sborů v Drážďanech se bude konat v tomto roce jiz po páté a stává tak pomalu tradicí. Jsem velmi potěšen, že každoročně se zvyšuje počet zúčastněných zpěváků a zpěvaček na tomto festivalu a tím stoupá zájem navštívit naše krásné město.

  Obzvlášť v této době, kdy se častěji hovoří o rozdělení společnosti a o sílícím nacionalismu zejména v našem městě slouží  tato mezinárodní setkání, jako velmi důležitý pilíř sociální a kulturní výměny, ke snížení těchto obav a předsudků. Hudba, resp. sborový zpěv je jeden z nejlepších mediálních instrumentů k porozumění mezi národy.  Každý sbor se představí dle svých uměleckých možností a současně prezentuje své kulturní zázemí a tím inspiruje i ostatní.  Již nyní se opět těším na společný koncert všech pěveckých sborů, kdy závěrem zazní všechny hlasy současně a společně s písní Cantate Dresden.... OSCV_Logo

  Těším se na setkání s Vámi a na Vaše písně !

  Andreas Hauffe
  Prezident Unie sborů východního Saska
   
 • Programm

  Slouží pouze orientačně, všechny sbory obdrží individuálně vypracovaný program dle vlastních požadavků a obejdnaných služeb.

  Program 3 noci / 4 dny:
  1.den   
  Příjezd do Drážďan, ubytovaní, večeře v hotelu, nocleh.
   
  2.den
  Polodenní prohlídka Drážďan, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche), odpoledne nebo večer přátelský koncert.
   
  3.den
  Dopoledne volno, odpoledne slavnostní společný koncert vsech sborů, fakultativně Saský večer – oslava sborů s večeří a hudbou.
   
  4.den
  Po snídani odjezd
  Krátký program 2 noci / 3 dny:
  1.den:
  V poledne/odpoledne příjezd do hotelu, ubytovaní, oběd, přátelský koncert, nocleh.
   
  2.den:
  Dopoledne krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche), prohlídka Dražďan, odpoledne slavnostní společný koncert všech sborů, fakultativně Saský večer – oslava sborů s večeří a hudbou.
   
  3.den
  Po snídani odjezd
 • Prijezd, prodlouzeni pobytu
  Doprava autobusem:
  Upozorňujeme, že pokud příjedete do Drážďan autobusem, musí být k dispozici na transfery (Přátelský koncert, okruh Drážďany a případně na závěrečný koncert). Autobus nemůže parkovat během pobytu u hotelu, ale na centralním parkovišti pro autobusy v Ammonstrasse (vzdálen od hotelu cca 400m). Parkovné stojí € 7,-/den.
   
  Linková autobusová doprava a vlak:
  Upozorňujeme, že sbory mohou na cestu do/z Drážďan použít i autobusové linky nebo vlaková spojení. Obě nádraží se nachází v centru Drážďan a v blízkosti hotelu, kde jsou ubytované. Hotel je přímo v centru pěší zóně, eventuálně transféry tramvají.
   
  Prodloužení pobytu:
  Na vyžádání Vám zašleme nabídku na prodloužení pobytu dle Vašich požadavků, na ubytovaní, výlety a další koncerty.
Objednejte si brozuru
CantateDresden_NEU
YouTube-logo-full_color

© 2017 by btc design

Mate dotazy? Fon (+420) 604 230 011
Fax +49 2241 21894
Email senden

 

Preposli odkaz pratelum
Facebook
YouTube Channel music&friends